FOTOPRÍBEH: Slávnostné vyhodnotenie súťaže v SND

Každá súťaž má svoje vyhodnotenie, a teda aj naša súťaž sa po troch mesiacoch od jej vyhlásenia z konca marca tohto roka dočkala vyhodnotenia a vyhlásenia výsledkov. V piatok 17. júna 2016 sme od 14:00 ocenili približne 150 detí a pedagógov, ktorých práce vybrala porota z 503 zaslaných prác. Ako celé podujatie v sále činohry Slovenského národného divadla prebiehalo a ktoré známe osobnosti predávali ceny víťazom, si môžete pozrieť a prečítať pri nasledujúcich fotkách z podujatia.

img_4311.jpg
Podujatie otvorila a moderovala herečka Slovenského národného divadla Gabika Dzúriková, ktorá v úvode pozdravila približne 500 detí a ich učiteľov, vychovávateľov a rodičov.

img_4343.jpg
Víťazom kategórie Jednotlivci do 11 rokov odovzdal vecné ceny spolu s pozvánkou na predstavenie do Slovenského národného divadla jeho generálny riaditeľ Marián Chudovský.

img_4370.jpg
Herec Robo Jakab, ktorý je jedným z ambasádorov a tvárí kampane, prišiel nielen odovzdať cenu víťazom a pozdraviť všetkých súťažiacich v publiku, ale zároveň prečítal úryvky z víťazných prác ocenených.

img_4413.jpg
Všetky deti a mladých prišla pozdraviť aj ďalšia tvár kampane a herečka Slovenského národného divadla Zuzka Fialová. Vecné ceny predala víťazom a aj ona prečítala krátky úryvok z víťazného príspevku, ktorého autorka sa umiestnila na prvom mieste.

img_4446.jpg
Okrem krátkych videoukážok zo súťažných diel a čítania úryvkov z esejí a textov vystúpili na pódiu aj dievčatá zo súťažného kolektívu, ktoré uviedli svoju pesničku.

img_4449.jpg

Najmenším deťom, ktoré boli ocenené v kategórii Kolektív detí do 11 rokov, odovzdal vecné dary spolu s diplomami vedúci Kancelárie verejného ochrancu práv Marián Török.

img_4481.jpg
Myšlienku férovosti podporil svojím ambasádorstvom aj uznávaný profesor geológie a nositeľ Krištáľového krídla Ivan Kraus, ktorý v piatok odovzdal ceny víťazným kolektívom.

img_4462.jpg
Jedným z partnerov súťaže s kampaňou bola aj charitatívna organizácia Dobrý anjel. Jej marketingová manažérka Ľudmila Kolesárová podporila kampaň ambasádorským príbehom, ale aj osobnou účasťou na slávnostnom vyhodnotení.

img_4520.jpg
Súťaž myslela naozaj na všetkých, a preto okrem kategórií rozdelených podľa veku, neopomenula ani vekovo zmiešané kolektívy. Ceny víťazným kolektívom prišiel odovzdať Martin Bútora, poradca prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Zároveň všetky deti od pána prezidenta pozdravil, ktorý sa pre oficiálny program na východnom Slovensku nemohol akcie zúčastniť.

img_4531.jpg
Občianske združenie Equity pripravilo pre deti veľké prekvapenie v podobe druhého kola cien - tento raz špeciálnych. Porota súťaže totiž z množstva prác vybrala väčšiu skupinu veľmi kvalitných prác, ktoré navrhla rovnako oceniť. Partneri súťaže si tieto práce podelili a pripravili pre víťazov špeciálne odmeny. Prvú z nich odovzdal predseda správnej rady Férovej nadácie O2 René Parák.

img_4551.jpg
V dvoch veľkých škatuliach čakalo deti z víťazného kolektívu veľa super cien. Medzi nimi aj skejtbordy či plážové doplnky.

img_4619.jpg
Špeciálnu cenu od čokoládovne Chocolate Patrik, ktorá tiež vyrobila pre všetkých víťazov belgické pralinky špeciálne pre túto príležitosť, odovzdal zástupca Chocolate Patrik Jakub Hronec.

img_4600.jpg
Špeciálnu cenu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku odovzdala vedúca komunikačného oddelenia Klára Rundová.

img_4631.jpg
Cenu Denníka SME odovzdala viacerým súťažným kolektívom a pedagógom šéfredaktorka denníka SME Beáta Balogová spolu s brand manažérom vydavateľstva PetitPress Jánom Pallom.

img_4646.jpg
Deti od Denníka SME získali vecné ceny a pani učiteľky plné tašky kníh.

img_4650.jpg
Vydavateľstvo Artforum odovzdalo až osem špeciálnych cien, ktoré boli plné kníh. Ceny odovzdávala spisovateľka Monika Kompaníková.

 img_4425.jpg
Okrem detí a mladých získlali ocenenia aj pedagogickí pracovníci. V kategórii učiteľ odovzdal ceny pedagogičkám s víťaznými príspevkami generálny riaditeľ spoločnosti O2 Peter Gažík.

img_4282.jpg
Sála činohry Slovenského národného divadla s kapacitou 500 miest sa v piatok popoludní zaplnila súťažiacimi z celého Slovenska.

fotovystava.jpg
Pred aj po slávnostnom vyhodnotení výsledkov bolo pre všetkých prítomných pripravené malé občerstvenie spojené s výstavou vybraných súťažných prác.